Vrf Kli̇ma Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
VRF Klima Sistemleri
VRF Klima Sistemleri

VRF Klima Sistemleri Özellikleri ?

VRF klima sistemleri, ticari ve konut alanlarında her yerde kullanılabilmektedir. VRF sistem özellikleri bahsetmeden önce kısaltmanın açılımını öğrenelim. VRF yani Variable Refrigerant Flow, Türkçesi değişken soğutucu akışı diye bilinmektedir. Sistem otomatik olarak içerisinde bulunan akışın debisini değiştirmektedir. Bu sayede hem enerji tasarrufu sağlar hem de performanslı olarak çalışmaktadır.

Ankara VRF klima sistemleri, yaşam alanı dışında bulundurulan dış ünitesi ve yaşam alanlarını soğutmak ya da ısıtmak için bulundurulan iç ünitelerden oluşmaktadır. VRF sistemleri bütçe dostu olduğu kadar ayrıca çevre dostudur. Tek bir bakır boru hattı ile içerideki tüm iç üniteleri beslemektedir. Bu sayede mimari açıdan da oldukça elverişli bir konumdadır.

VRF Klima Sistem Modelleri ?

  • VRF Yer Tavan Tipi,
  • Duvar Tipi VRV Sistemleri,
  • Gizli Tavan Tipi Klima Sistemleri,
  • Kaset Tipi VRF Klima,
  • Kanal Tipi VRF Klima,
  • Heat Pump VRF,
  • Heat Recovery VRF,

VRF Klima Sistemleri Nerelerde Kullanılır ?

VRF sistemlerinin de aynı anda ısıtma ve soğutma yapan “Heat Recovery VRF” ve sadece biranda soğutma ya da ısıtma yapan “Heat Pump VRF” sistemleri bulunmaktadır. Ofis, AVM, Rezidans, Villa, Restorant, Plaza, Otel, Hastane, Havaalanı, Fabrika, Yüksek yapılı binalar gibi bağımsız havalandırma şartnamesi bulunan tüm yaşam alanlarında en iyi şekilde başarılı kullanım sağlamaktadır. VRF klima, kontrol ve akış sistemi sayesinde oldukça doğru zamanda yeteri kadar akışkanı iç ünitelere iletmektedir. VRF klima sistemlerinde akıllı inverter teknolojisi kullanılmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın