Rooftop Kli̇ma Si̇stemleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Hi̇zmetleri̇mi̇z
Rooftop Klima Sistemleri
Rooftop Klima Sistemleri

Rooftop Klima Sistemleri Özellikleri

Rooftop klima sistemleri, diğer adıyla çatı tipi klima sistemi olarak anılmaktadır.  Kullanılacağı alan dar olduğundan dolayı kompakt bir yapıya sahiptir. Kullanıldığı ortamlarda ısıtma ve soğutma işlemlerini başarılı olarak sağlamaktadır.

İzolasyon özelliği sayesinde enerji tasarrufu sağlamaktadır. AE mekanik rooftop klimalar ısıtma ve soğutma yapacak şekilde dizayn edilmiştir. Birden çok ısıtma kaynağı bulunmaktadır. Elektrikli ısıtıcı, doğalgazlı ısıtma ya da sıcak sulu ısıtmadır.

AE Mekanik rooftop havalandırma sistemleri ortama taze hava beslemesi, hava filtreleme, ısıtma ve soğutma, ısı geri kazanım gibi iklimlendirme şartlandırma işlemlerini gerçekleştirerek çalışır.

Rooftop klima santralleri marketlerde, AVM, iş merkezleri, tiyatro, sinema, sosyal tesisler, havaalanı, restorant, toplantı salonları, kongre merkezleri, depo ve fabrikalarda kullanılmaktadır. Cihazlarımızda filtre kirlilik alarm sistemlerimiz bulunmaktadır.

Rooftop Klima Santralleri Modelleri ?

Rooftop Çatı Tipi Klima Sistemleri

Çatı Tipi Paket Klima Sistemleri

Çatı tipi paket klima sistemleri iklimlendirme için dış ünitelere gereksinim duymazlar. Isıtma işlevi özelliği cihazın tersine çevrilerek ısı pompası olarak çalıştırılmakta ayrıca elektrikli ısıtıcı, sıcak su bataryalarını ve gaz yakma modülünü de kullanabilmektedir.

AE mekanik, çatı tipi paket klima modeli düşük işletme giderleri ve yüksek verimlilikle çalışmaktadır. Çatı tipi klima cihazlarımızda bulunan elektrik otomasyon sistemi ve kompakt yapısı ile tak çalıştır mantığıyla kullanımı ve performansı ile oldukça tercih edilmektedir.

 

Hijyenik Paket Klima Sistemi

Hijyenik paket klima sistemi hijyenik olması gereken ortamların yeni ve taze hava desteğini, ortam havasının egzozunu, ısıtma, soğutma ve nemlendirme, havanın filtrelenmesi, ısının geri kazanılmasının hepsi tek bir ünitede gerçekleştirilmektedir.

AE mekanik farkıyla hastane, laboratuvar, ameliyathane, yoğun bakım gibi alanlarda %100 hijyeniktir. Maliyetinin düşük olması ve kullanımının basitliği ile tercih edilmekteyiz. Hijyenik paket klima cihazları kendi içerisinde ikiye ayrılmaktadır. Taze hava şartlandırıcı
ve ısı geri kazanımlı hijyenik paket klima sistem modelleri bulunmaktadır.

 

Havuz Nem Alma Sistemleri

Havuz nem alma sistemleri kapalı sistem çalışan örnğin havuzlarda nem ve taze hava ortalamasını kontrol altında tutur. Kullanıldığı ortamın havasını knfr seviyesinde eriştirmektedir. Kapalı yüzme havuzu gibi ortamlarda nem oranı %40 ila %64 seviyelerinde bulunmalıdır. Nem seviyesi eğerki %64 barajını geçerse mantar ve bakteri gibi mikroorganizmaların oluşması ve çoğalması için elverişli bir ortamdır. Nem alma cihazı bu seviyeyi dengede tutmaktadır.

AE Mekanik, havuz nem alma sistemleri mahalde ki fazla olan nemin uzaklaştırması, taze hava beslemesi, ortamın hava egzozu, havanın filtrelenmesi, ısı geri kazanamı gibi iklimlendirme şartlarının gerçekleştirmektedir. Tüm rooftop modellerimiz gibi havuz nem alma santralleri de tak çalıştır mantığı ve kompakt yapısıyla ilgi görmektedir.

 

Heat Pump Klima Sistemleri

Heat Pump klima sistemleri yazın ve kışın tüm hava koşullarında verimli olması, enerji tasarrufu sağlaması, ısıtma ve soğutma gibi havalandırma sistem ihtiyaçlarınız için üretilmiştir. Yazın ihtiyaç duyulan soğukluğu, kışın ise gerekli ısıyı elde etmek için tasarlanmıştır. Isı pompaları kış aylarında dış ortam yer alan düşük sıcaklıkta ısı kaynağından, yüksek sıcaklıkta yer alan iç ortama ısı iletir. Yaz aylarında ise tam tersi iç ortam yer alan sıcak havayı dışarı atar. Rotorlu heat pump klima ve karışım havalı heat pump klima sistem modelleri bulunmaktadır.

 

DX Bataryalı Isı Geri Kazanım Klima Sistemleri

DX Bataryalı Tavan Tipi Isı Geri Kazanım üniteleri hijyenik olması gereken ortamların taze hava ile beslenmesini, havanın filtrelenmesi ve ısının geri kazanım gibi iklimlendirme işlemlerini gerçekleştirmektedir. Tavan tipi ısı geri kazanım üniteleri iklimlendirme koşullarını yerine getirmek için dış ünitelere gereksinim duymazlar. Soğutma işlemi ise cihaz içerisinde DX bataryalı soğutma birimi ile sağlanmaktadır. Kompakt yapısı ve tak çalıştır fonksiyonu ile kullanımı kolaydır.

 

Isı Pompalı Isı Geri Kazanım Klima Sistemleri

Isı pompalı ısı geri kazanım sistemleri diğer tüm rooftop klima sistemleri gibi ortamın taze hava ile beslenmesini, havanın filtrelenmesini ve ısının geri kazanım gibi işlemlerini gerçekleştirmektedir. Tavan tipi ısı geri kazanım klima sistemlerinin dış üniteye ihtiyacı bulunmaz. Isıtma ve soğutma çevrimi cihaz içerisinde yer alan ısı pompası ile sağlanmaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın